Mistrovské utkání sezóna 2018/19

SK Blatnice „B“ - Police

2 : 0  ( 1 : 0 )

Branky: Rumíšek Filip, Šabatka Michal

Hned od úvodu jsme byli jasně lepší ale i po několika šancích jsme branku vstřelili až v 33´minutě, kdy na přihrávku za obranu naběhl Filip Rumíšek a poslal míč do protisměru brankáři. V první poločasu k vidění další branka nebyla. V 52´minutě jsme vedení navýšili, tentokrát se prosadil Michal Šabatka po přesném centru z první umístil míč za záda brankáře hostů. Hosté se na zdramatizování utkání už nezmohli a tak jsme zaslouženě vyhráli 2:0 a připsali si první 3 body do nové sezóny 2018/19.

V příštím kole jedeme na horkou půdu do Heraltic.

Sestava: Martínek Vladimír – Doležal Bohumil, Trnka Milan (52´Trnka Michal), Papoušek Ladislav, Chrásta Josef, Tomšíček Libor, Pelikán Ivo (59´Dušek Radek), Rumíšek Filip, Cech Tomáš, Šabatka Michal, Pazour Jiří (79´Sovka Filip

Heraltice - SK Blatnice „B“

3 : 5  ( 2 : 3 )

Branky: Sova 3, Pelikán Ivo, Šabatka Michal

V utkání bylo k vidění osm branek a nestranný divák si na napínavost utkání nemohl stěžovat. Kvalitě fotbalu rozhodně nepřidal hodně špatný terén, který dělal problémy oběma týmům. Vedení jsme se ujali jako první my, kdy se krásně z voleje ve 3´minutě trefil Ivoš Pelikán. Domácí srovnali krok v 25´minutě, kdy neodhadl výběh Laďa Martínek a bohužel se i zranil. Na další branku jsme čekali do 30´minuty, kdy se po přesném centru poprvé v utkání prosadil Milan Sova. Domácím se podařilo o 3´minuty později opět vyrovnat ale ve 38´minutě jsme dokázali bleskově odpovědět, kdy se krásnou střelou trefil Michal Šabatka.

Druhý poločas pro nás nezačal moc dobře, protože ve 46´minutě domácí opět vyrovnali. Pak už ale začal úřadovat Milan Sova, kdy 50´minutě přidal svoji druhou branku v utkání a v 80´minutě nejenže zkompletoval hattrick ale definitivně rozhodl, že si odvezeme plný počat bodů.

V příštím kole doma přivítáme Domamil.

Sestava: Martínek Vladimír (50´Říha Tomáš) – Kotačka Aleš, Svoboda Marek, Papoušek Ladislav, Chrásta Josef, Šabatka Marek, Pelikán Ivo, Rumíšek Filip (52´Dušek Radek), Cech Tomáš, Šabatka Michal, Sova Milan (84´Sovka Filip)

SK Blatnice „B“ - Domamil

5 : 1  ( 1 : 1 )

Branky: Pokorný David 2, Pelikán Ivo, Rumíšek Filip, Šabatka Michal

První poločas byl vyrovnaný a do vedení šli jako první hosté ale ve 30´minutě se zasloužil o vyrovnání Pelikán a tak poločas skončil remízou 1:1.

Do druhého poločasu jsme šli s daleko lepším herním rozpoložením a na hřišti jsme jasně dominovali. Vedoucí branku vstřelil v 55´minutě navrátilec David Pokorný a rozjel brankostroj. Další branku v 64´minutě trefil Filip Rumíšek a 77´minutě svoji druhou branku v utkání přidal opět David Pokorný. Tentýž hráč mohl zkompletovat hattrick, což se mu ale nepovedlo. Na konečné podobě výsledku 5:1 se podepsal poslední brankou v zápase v 84´minutě Šabatka Michal a vstřelil třetí branku v třetím zápase po sobě.

V příštím kole jedeme do Želetavy.

Sestava: Šabatka Tomáš – Doležal Bohumil, Chrásta Josef, Tomšíček Libor, Říha Tomáš (46´Lojka Daniel), Pelikán Ivo, Cech Tomáš (61´Hutař Martin), Rumíšek Filip, Dušek Radek, Šabatka Michal, Pokorný David (87´Sovka Filip)

Želetava „B“ - SK Blatnice „B“

4 : 8  ( 2 : 5 )

Branky: Papoušek Ladislav 5, Šabatka Michal 2, Trnka Jiří

Úvod utkání nám sice nepatřil a hned ve 4´minutě jsme inkasovali ale za dvě minuty jsme skóre otočili zásluhou dvou branek Ladě Papouška. Jenže v 10´minutě bylo opět vyrovnáno.  Na další naši branku jsme čekali do 24´minuty, kdy se hlavou trefil Michal Šabatka, ve 42´minutě završil hattrick Laďa Papoušek a ve 45´minutě dal na konečných 2:5 po prvním poločase Jirka Trnka.

Druhý poločas jsme začali perfektně, během 3´minut Laďa Papoušek vstřelil další dvě branky v zápase a odehrál životní zápas. Domácí snížili na rozdíl dvou branek ale pak definitivní tečku za povedeným utkáním dal svoji druhou brankou v zápase Michal Šabatka. Vítězství 4:8 je jednoznačně zasloužené.

V příštím kole doma přivítáme Litohoř.

Sestava: Martínek Vladimír – Doležal Bohumil, Lojka Daniel (50´Svoboda Marek), Chrásta Josef, Říha Tomáš, Trnka Jiří (46´Hutař Martin), Šabatka Marek, Dušek Radek, Rumíšek Filip, Papoušek Ladislav, Šabatka Michal

SK Blatnice „B“ - Litohoř

2 : 2  ( 0 : 1 )

Branky: Trnka Jiří st., Hutař Martin

V prvním poločase se nehrál z naší strany příliš pohledný fotbal. Vedení se ujali jako první hosté, kdy po naší špatné rozehrávce tuto chybu využili. Poločas skončil těsným vedením hostů 0:1.

Druhý poločas byl z naší strany lepší ale v 59´minutě jsme už prohrávali o dvě branky. O 10´minut později jsme dokázali snížit na rozdíl branky, kdy se po pěkné kombinační akci trefil Jirka Trnka starší. Za další 3´minuty bylo vyrovnáno, zaslouženě. Tentokrát se trefil po břevno s otočky Martin Hutař. Chtěli jsme vyhrát ale hosté prostor před bránou doslova zabetonovali a udrželi remízu až do konce i přes náš velký tlak v závěru.

V příštím kole jedeme do Štěměch.

Sestava: Martínek Vladimír – Lojka Daniel (56´Trnka Jiří st.), Chrásta Josef, Papoušek Ladislav, Foltýn Michal, Tomšíček Libor, Šabatka Marek (46´Hutař Martin), Rumíšek Filip, Trnka Michal, Pelikán Ivo, Šabatka Michal

Štěměchy - SK Blatnice „B“

0 : 5  ( 0 : 2 )

Branky: Šabatka Michal, Sova Milan, Hutař Martin, Dušek Radek, Cech Tomáš

Na začátku prvního poločasu jsme se nechali zbytečně od domácích zatlačit ale od 18´minuty, kdy jsme otevřeli skóre utkání zásluhou Michala Šabatky jsme začali být lepší. Hned o 3´minuty později jsme vedení navýšili, kdy se tentokrát trefil přesně Martin Hutař a po zásluze jsme vedli po prvním poločase 0:2.

Druhý poločas jsme už drželi pevně v rukách a domácí k ničemu nepouštěli. Ve 49´minutě se trefil Radek Dušek a o našem vítězství bylo rozhodnuto. V 75´minutě napálil z pokutového kopu míč do tyče Milan Sova ale o 10´minut později se už branky dočkal, kdy si pohrál s domácí obranou. Na konečných 0:5 završil v 90´minutě tvrdou střelou z hranice vápna náš kapitán Tomáš Cech. Vítěz bylo zasloužené, kdy jsme v druhém poločase předvedli jeden z nejlepších výkonů sezóny.

V příštím kole doma přivítáme Podhorácko.

Sestava: Martínek Vladimír – Doležal Bohumil, Lojka Daniel, Foltýn Michal, Chrásta Josef (49´Sova Milan), Hutař Martin, Tomšíček Libor, Šabatka Marek, Dušek Radek, Cech Tomáš, Šabatka Michal