Mistrovské utkání sezóna 2019/20

Koněšín - SK Blatnice „A“

0 : 1  ( 0 : 1 )

Branky: Hutař Martin

V prvním poločase bylo z naší strany k vidění několik šancí, kdy se až ve 30´minutě ujala utajená střela z přímého kopu na zadní tyč Martina Hutaře. Navýšit vedení se nám do konce první půle nepodařilo, a tak jsme do přestávky šli s těsným vedením 0:1.

Druhý poločas opět nabídl několik brankových šancí, kdy šel sám Jirka Trnka, ale ozvali se také v závěru utkání domácí, kteří mohli utkání vyrovnat a ještě zdramatizovat závěr. I tak jsme si těsné vedení pohlídali a stav 0:1 z prvního poločasu vydržel až do konce utkání a my si mohli připsat zasloužené první 3 body.

V příštím kole doma přivítáme dalšího nováčka v soutěži Myslibořice.

Sestava: Holík Jiří – Doležal Milan, Hutař Martin, Pokorný Tomáš, Svoboda Marek, Karásek Miroslav (88´Dušek Radek), Trnka Michal, Trnka Jiří, Lojka Daniel, Rumíšek Filip (75´Cech Tomáš), Šimek Jakub (81´Tomšíček Libor)

SK Blatnice „A“ - Myslibořice

2 : 2  ( 1 : 0 )

Branky: Trnka Michal (pk), Trnka Jiří

Utkání jsme začali velmi aktivně a hned od začátku jsme byli jasně lepší, jenže vstřelit branku se nám nepodařilo. Na úvodní branku jsme museli čekat do 34´minuty, kdy se do vápna hostů dostal po individuální akci Kuba Šimek a hostující obránce jej dost zbytečně fauloval a s nařízenou penaltou si bez problémů poradil Michal Trnka. Našim vedením 1:0 skončil také první poločas.

Po poločasové přestávce už nebyla naše hra tak pohledná a hosté nás v 56´minutě potrestali. Jenže hned o 3´minuty později hosté udeřili podruhé a otočili utkání ve svůj prospěch. Na průběh utkání reagoval trenér dvojitým střídáním v 60´minutě, které se hned o minutu později vyplatilo, kdy do náběhu po lajně Michal Trnka vyslal Marka Šabatky a ten poslal přesný centr na zadní tyč na Jirky Trnky a ten nadvakrát dotlačil míč za záda brankáře – vyrovnáno 2:2. Náš tlak se stupňoval, ale otočit skóre v náš prospěch se do konce utkání nepodařilo. Remízu 2:2 je vzhledem k průběhu zápasu zasloužená.

V příštím kole jedeme na hřiště do Lipníka.

Sestava: Holík Jiří – Doležal Milan, Hutař Martin, Pokorný Tomáš, Svoboda Marek, Karásek Miroslav (60´Šabatka Marek), Trnka Michal, Trnka Jiří, Lojka Daniel (86´Šabatka Tomáš), Rumíšek Filip (69´Šabatka Martin), Šimek Jakub (60´Sova Milan)

Lipník - SK Blatnice „A“

2 : 4  ( 2 : 3 )

Branky: Sova Milan 2, Svoboda Marek, Trnka Jiří

Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře a hned v 7´minutě jsme inkasovali. Vyrovnat jsme mohli o chvíli později ale pokutový kop, který zahrával Michal Trnka, šel hodně vysoko na bránu a tak udeřili v 25´minutě opět domácí. Za 3 minuty později se nám ale jen přece podařilo snížit a vrátit se do utkání, kdy se trefil Milan Sova a za další 2´minuty později bylo vyrovnáno, když se tentýž hráč trefil podruhé. Běžela 39´minuta a Marek Svoboda únikem za obranu stvrdil parádní obrat utkání. Do kabin jsme tedy šli za těsného, ale zaslouženého vedení 2:3.

Druhý poločas už byl z naší strany lepší, což jsme dokázali potvrdit v 54´minutě po brance Jirky Trnky. Ve zbytku utkání jsme už domácím nedovolili utkání kontaktní brankou zdramatizovat a zaslouženě po podařeném obratu v závěru první půle odvážíme všechny body.

V příštím kole doma přivítáme Studenec.

Sestava: Holík Jiří – Hutař Martin, Pokorný Tomáš, Svoboda Marek, Karásek Miroslav, Trnka Michal, Trnka Jiří, Lojka Daniel, Rumíšek Filip, Šimek Jakub (51´Eberl Zdeněk), Sova Milan (79´Šabatka Tomáš)

SK Blatnice „A“ - Studenec

1 : 0  ( 0 : 0 )

Branky: Trnka Michal (pk)

Hned od úvodního hvizdu jsme nastupovali v početní převaze, kdy hostující mužstvo začínalo v deseti hráčích v poli. Na začátku utkání se hostům ještě ke všemu zranil další hráč a naše početní převaha byla ještě větší, jenže jsme nedokázali i přes několik šancí této výhody využít a hosté udrželi bezbrankový stav až do konce prvního poločasu.

Druhý poločas byl už na počet hráčů vyrovnaný a i hosté hrozili z brejků. Rozhodnutí zápasů přišlo až skoro v těsném závěru, kdy v pokutovém území zahrál rukou obránce hostů a v 86´minutě jsme dostali možnost zahrávat pokutový kop, který přesně proměnil Michal Trnka a stanovil konečný výsledek 1:0 a další 3 body pro naše mužstvo. Hosté po druhé žluté kartě nakonec dohrávali v deseti hráčích.

V příštím kole jedeme do Nových Syrovic.

Sestava: Holík Jiří – Hutař Martin, Pokorný Tomáš, Svoboda Marek, Doležal Milan, Karásek Miroslav, Trnka Michal, Šabatka Marek (90´Dušek Radek), Lojka Daniel, Šimek Jakub (59´Šabatka Martin), Sova Milan (82´Foltýn Michal)

Nové Syrovice - SK Blatnice „A“

3 : 2  ( 2 : 1 )

Branky: Šimek Jakub, Trnka Michal (pk)

Utkání začalo vyrovnaně ale ve 12´minutě jsme po tlaku na domácí obranu šli zaslouženě do vedení po brance Kuby Šimka, jenže dvě slepené penalty po zbytečných faulech během 8´minut domácí utkání otočili. Domácí nás do konce první půle k ničemu nepustili a tak jsme po první půli prohrávali těsně 2:1.

Druhý poločas byl z naší strany lepší, jenže domácí po ojedinělé akci opět udeřili, kdy v 51´minutě hlavou po centru do velkého vápna navýšili vedení. Utkání jsme se snažili ještě zdramatizovat ale bohužel snížení z pokutového kopu Michala Trnky ze 78´minuty přišlo příliš pozdě a domácí vedení 3:2 ubránili.

V příštím kole doma přivítáme Třebelovice.

Sestava: Holík Jiří – Pokorný Tomáš (68´Eberl Zdeněk), Svoboda Marek (83´Šabatka Tomáš), Doležal Milan, Karásek Miroslav, Trnka Michal, Trnka Jiří, Šabatka Marek (64´Šabatka Martin), Lojka Daniel, Šimek Jakub (59´Šabatka Martin), Sova Milan (57´Hutař Martin)

SK Blatnice „A“ - Třebelovice

2 : 5  ( 1 : 3 )

Branky: Šabatka Tomáš, Trnka Michal (pk)

Vstup do utkání vyšel lépe hostům, kdy hned v 11´minutě po nedohodě mezi naším brankářem a obráncem šli hosté do vedení. Další chybu hosté potrestali ve 20´minutě, kdy jsme opět hrubkou vybídli soupeře ke skórování. Zkusili jsme na hosty zatlačit a donutit obranu k chybě v rozehrávce, což se nám také povedlo. Ve 31´minutě jsme dobře napadali rozehrávku a Tomáš Šabatka využil srážky obránce s brankářem. Bohužel snížení na rozdíl jedné branky dlouho nevydrželo a hosté vstřelili další branku opět po naší chybě těsně před odchodem do kabin.

Druhý poločas opět pro nás nezačal nijak dobře, kdy jsme si opět sami zavařili a hosté nás po čtvrté v zápase v 55´minutě znovu potrestali. V 67´minutě jsem se vrátili brankou z pokutového kopu Michala Trnky do zápasu ale v 81´minutě hosté definitivně rozhodli o své výhře.

V příštím kole jedeme na hřiště do Chlístova.

Sestava: Holík Jiří – Pokorný Tomáš, Karásek Miroslav, Hutař Martin, Trnka Michal, Trnka Jiří, Šabatka Martin (25´Šabatka Marek), Lojka Daniel, Tomšíček Libor, Šimek Jakub, Šabatka Tomáš (50´Dušek Radek, 83´Trnka Patrik)

Chlístov - SK Blatnice „A“

6 : 2  ( 1 : 0 )

Branky: Sova Milan, Trnka Michal (pk)

Do utkání jsme vstupovali po dvou porážkách a v tomto utkání jsme museli bezpodmínečně bodovat naplno, jenže i přes úvodní tlak ve středu pole jsme inkasovali ve 21´miutě jako první a do konce prvního poločasu i přes několik šancí nedokázali vyrovnat.

Druhý poločas začal pro nás dobře, kdy v 51´minutě vyrovnal p pěkné akci Milan Sova, jenže skóre 1:1 dlouho nevydrželo. Domácí po naší chybě v obraně v 57´minutě šli opět do vedení a v 61´minutě přidali další branku. Na rozdíl jedné branky se nám podařilo snížit v 67´minutě z pokutového kopu, který zahrával Michal Trnka. Bohužel jsme museli od 67´minuty dohrávat v deseti, kdy se zbytečně po druhé žluté kartě za nesortovní chování nechal vyloučit Kuba Šimek. Domácí početní převahy rychle využili a v 69´minutě svůj náskok opět navýšili. Špatný konec utkání pro nás stvrdili domácí dvěma brankami v 77´a 84´minutě, čím nám uštědřili debakl 6:2. V příštím utkání na domácí posvícení musíme bodovat naplno a vrátit se do klidného středu tabulky.

V příštím kole doma na posvícení přivítáme Rokytnici.

Sestava: Holík Jiří – Eberl Jan (81´Chrásta Josef), Pokorný Tomáš, Karásek Miroslav, Hutař Martin, Trnka Michal, Trnka Jiří, Lojka Daniel (83´Dušek Radek), Tomšíček Libor (46´Šabatka Marek), Šimek Jakub (64´červená karta), Sova Milan

SK Blatnice „A“ - Rokytnice

0 : 0  ( 0 : 0 )

Na domácí posvícení jsme přivítali soupeře z Rokytnice. Utkání bylo na obou stranách vyrovnané s několika vyloženými šancemi na obou stranách ale početná divácká kulisa neviděla ani jednu branku, a tak utkání skončilo bezbrankovou remízou 0:0.

V příštím kole opět doma přivítáme Vladislav.

Sestava: Holík Jiří – Pokorný Tomáš, Hutař Martin, Karásek Miroslav (90´Vedral Zdeněk), Tomšíček Libor, Lojka Daniel, Trnka Michal, Foltýn Michal, Šabatka Marek (83´Šabatka Michal), Šabatka Martin (64´Pokorný David), Sova Milan (86´Trnka Patrik)

SK Blatnice „A“ - Vladislav

2 : 3  ( 2 : 3 )

Branky: Trnka Michal (pk), Hutař Martin

Opět na domácím hřišti jsme přivítali soupeře z Vladislavi, kdy jsme do utkání vstoupili skvěle a hned v 5´minutě po úvodním tlaku, byl faulován ve velkém vápně Kuba Šimek a s následným pokutovým kopem si bezpečně poradil Michal Trnka. Jenže hosté v 19´minutě rychle odpověděli, kdy jsme opět chybovali v obraně. O 7´minut později už hosté vedli, tentokrát jsme inkasovali z přímého kopu z hranice velkého vápna. Bohužel obrat hostů byl završen další naší chybou ve 36´minutě. Do utkání se nám podařilo vrátit těsně před poločasovým hvizdem, kdy se trefil z přímého kopu Martin Hutař. Poločas tedy skončil 2:3.

Druhý poločas byl z naší strany aktivnější a vypadalo to, že dokážeme vyrovnat a vrátit se do utkání, jenže i přes velkou snah hrát alespoň bod se nám nepodařilo do konce utkání alespoň jedinou branku už vstřelit, a tak jsme museli zkousnout těsnou porážku. Na další potřebnou výhru si musíme bohužel počkat do dalších utkání.

V příštím kole jedeme na hřiště do Vícenic.

Sestava: Holík Jiří – Pokorný Tomáš (77´Šabatka Tomáš), Hutař Martin, Karásek Miroslav, Tomšíček Libor (71´Dušek Radek), Lojka Daniel, Trnka Michal, Svoboda Marek, Šabatka Marek, Šimek Jakub, Eberl Zděněk

Náměšť/Vícenice „B“ - SK Blatnice „A“

6 : 1  ( 3 : 0 )

Branky: Šimek Jakub

Za slunečného počasí a na perfektně připraveném terénu se hrál útočný fotbal z obou stran, kdy jsme si hned v úvodu vypracovali několik šancí, kdy tutovou měl Milan Sova, bohužel po jeho neproměnění domácí založili protiútok, který naše obrana nedokázala zachytit, a domácí šli do vedení. To nebylo vše, ve 31´minutě domácí opět z brejku udeřili a těsně před poločasem přidali další branku. Těžce jsme museli skousávat poločasový výsledek 3:0.

Druhý poločas začal pro nás opět katastrofálně, kdy hned ve 48´minutě domácí po úniku a faulu našeho brankáře dostali možnost kopat pokutový kop, který bohužel proměnili a navýšili své vedení na 4:0. Náš špatný výkon pokračoval a v 75´minutě jsme opět inkasovali. Na 5:1 jsme z rohového kopu v 82´mintě dokázali snížit, kdy si odražený míč našel Kuba Šimek. Jenže poslední slovo v zápase měli opět domácí, kdy nám šestou branku a uštědřili debakl 6:1.

V příštím doma přivítáme Hartvíkovice.

Sestava: Holík Jiří – Pokorný Tomáš, Hutař Martin, Karásek Miroslav, Tomšíček Libor, Trnka Jiří, Svoboda Marek, Šabatka Marek, Šimek Jakub, Sova Milan (84´Dušek Radek), Šabatka Tomáš (46´Cech Tomáš)

SK Blatnice „A“ - Hartvíkovice

4 : 5  ( 1 : 3 )

Branky: Eberl Zdeněk, Trnka Jiří, Sova Milan (pk), Hutař Martin

Úvod zápasu nám opět nevyšel a hned v 1´minutě jsme inkasovali. Brzy se nám podařilo odpovědět, kdy po závaru z rohového kopu prosadil Eberl Zdeněk. Jenže hosté šli za 4´minuty hry opět do vedení, kdy jsme znovu chybovali v rozehrávce. Bohužel nedokázali jsme se vrátit do utkání a ve 45´minutě, těsně před odchodem do kabin hosté své vedení navýšili na 1:3.

O přestávce proběhla v kabině bouře od trenérů, jenže ve 48´minutě jsme nedokázali vykopnout míč velkého vápna a naše taktika do druhého poločasu se sesypala jak domeček z karet. Po několika minutách jsme se dokázali vyhecovat a soupeře jsme začali přehrávat, výsledkem toho byly dvě slepené branky v rozmezí dvou minut, kdy se nejprve z pokutového kopu trefil Milan Sova a následně Jirka Trnka. Bohužel hosté z ojedinělé akce v 80´minutě šli do dvoubrankového vedení, na které jsme bohužel dokázali odpovědět až v 88´minutě, kdy se po pěkné akci hlavou trefil Martin Hutař. I přes snahu v závěru utkání jsme bod nedokázali urvat ani v tomto utkání a střed tabulky nám opět utekl a naše mužstvo se přiblížilo nebezpečnému dnu tabulky. V dalším utkání už musíme bezpodmínečně bodovat naplno.

V příštím kole jedeme na hřiště Horního Újezdu.

Sestava: Holík Jiří – Pokorný Tomáš (46´Šabatka Marek), Hutař Martin, Karásek Miroslav, Tomšíček Libor, Lojka Daniel, Trnka Jiří, Svoboda Marek, Eberl Zdeněk, Šimek Jakub, Sova Milan