Mistrovské utkání sezóna 2017/18

Opatov - SK Blatnice „A

2 : 3  ( 1 : 1 )

Branky: Sova Milan 3

Do utkání jsme vstoupili aktivně ale ve 20´minutě nás po nedorozumění potrestali domácí. Měli jsme na kopačkách spoustu tutovek a na vyrovnání jsme museli čekat do 38´minuty, kdy se trefil poprvé v utkání Milan Sova. Poločas skončil remízou 1:1.

V druhém poločase jsme měli silnou desetiminutovku a během dvou minut jsme utkání dvěma brankami převrátili na svoji stranu. Obě branky vstřelil Milan Sova a zkompletoval hattrick. Za stavu 1:3 náš výkon trošku polevil, za což nás domácí kontaktní branku 79´minutě potrestal. Další zaváhaní jsme už ale v utkání nedovolili a zaslouženě si připsali první 3 body v nové sezóně 2017/18.

V příštím kole doma přivítáme Přibyslavice.

Sestava: Holík Jiří – Tomšíček Libor, Šplíchal Lukáš, Karásek Miroslav, Karásek Zbyněk, Trnka Michal, Lojka Daniel, Šabatka Marek, Cech Tomáš (54´Šimek Jakub), Sova Milan (67´Pokorný David), Trnka Jiří

SK Blatnice „A - Přibyslavice

1 : 1  ( 0 : 1 )

Branky: Trnka Jiří

Utkání bylo od prvních minut vyrovnané, hrálo se hodně na brejky a jeden z nich využili hosté a šli jako první do vedení. Na kopačkách jsme měli opět mnoho šancí ale bez brankového efektu. Ve 38´minutě  šli hosté do deseti, kdy hostující brankář v jasné brankové příležitosti fauloval Milana Sovy a musel se poroučet předčasně do sprch. Z následného přímého kopu jsme mohli vyrovnat, ale střela Lukáše Šplíchala skončila jen na břevně.

Druhý poločas jsme šli za vyrovnáním a po krásné akci se nám to podařilo zásluhou Jirky Trnky. Opět stejně jako v první půli nás zlobila koncovka a spoustu tutovek jsme spálili. Hostům se podařilo ubránit bodový výsledek a my jsme se bohužel museli spokojit pouze s bodem za remízu 1:1.

V příštím kole zajíždíme do Pyšele.

Sestava: Holík Jiří – Tomšíček Libor, Šplíchal Lukáš, Karásek Miroslav, Svoboda Marek, Trnka Michal, Lojka Daniel, Šabatka Marek, Cech Tomáš (60´Šimek Jakub), Sova Milan, Trnka Jiří

Pyšel - SK Blatnice „A

4 : 0  ( 1 : 0 )

V první půli jsme byli aktivní, jenže opět nás trápila koncovka, kdy se nedokázal prosadit Jirka Trnka ani Milan Sova. Bohužel ve 41´minutě takřka z ničeho udeřili domácí a vstřelili první branku utkání. I přes herní převahu v první půli jsme prohrávali 1:0.

Druhý poločas hráli domácí na brejky a hodně důrazně. Opět vázla naše koncovka a domácí nás opět potrestali v 58´minutě. V 70´minutě jsme mohli vstřelit kontaktní gól, ale Lukáš Šplíchal těsně z hranice vápna přestřelil. Závěr utkání nám vůbec nevyšel a domácí v rozmezí čtyř minut zvýšili na konečných 4:0. Nečekanou vysokou porážku budeme muset napravit v příštím domácím utkání, kdy nás nečeká lehký soupeř.

V příštím kole doma přivítáme Jemnicko „B“.

Sestava: Holík Jiří – Karásek Miroslav (46´Šabatka Tomáš), Karásek Zbyněk, Svoboda Marek, Foltýn Michal, (67´Šplíchal Lukáš), Trnka Michal, Lojka Daniel, Cech Tomáš, Šimek Jakub (79´Černý Michal), Sova Milan, Trnka Jiří

SK Blatnice „A – Jemnicko „B“

4 : 1  ( 2 : 0 )

Branky: Trnka Jiří 2, Trnka Michal (pk), Lojka Daniel

Hned od úvodu jsme si vypracovali několik slibných šancí. Ve 29´minutě jsme dostali výhodu zahrávání pokutového kopu po faulu na Jirky Trnky, kterou Michal Trnka přesně proměnil.  O 10´minut později vznikl závar po zahraném rohovém kopu, kdy se nejlépe zorientoval Dan Lojka a poslal nás do dvoubrankového vedení.

Vstup do druhého poločasu jsme trochu zaspali, za což nás soupeř v 51´minutě potrestal a vstřelil kontaktní branku. V 66´minutě se prosadil tentokrát Jirka Trnka a opět jsme šli do dvoubrankového náskoku. Konečný brankový účet stanovil opět Jirka Trnka v 88´minutě, kdy se přesně trefil levačkou k tyči. Nečekanou prohru z minulého utkání se nám v tomto zápase podařilo skvěle odčinit.

V příštím kole zajíždíme do Výčap.

Sestava: Holík Jiří – Karásek Miroslav, Karásek Zbyněk, Svoboda Marek, Kotačka Aleš, Trnka Michal, Lojka Daniel, Foltýn Michal, Šimek Jakub, Trnka Jiří, Pokorný David (78´Šabatka Michal)

Výčapy - SK Blatnice „A

1 : 1  ( 1 : 1 )

Branky: Karásek Zbyněk

Utkání jsme začali výborně a již ve 2´minutě jsme se po závaru na hranici velkého vápna domácích prosadili. Přesně do šibenice se trefil Zbyněk Karásek. Bohužel jsme i přes velký tlak nedokázali do poločasu vstřelit uklidňující druhou branku, za což nás domácí z ničeho nic ve 43´minutě potrestali a vyrovnali.

Druhý poločas byl velmi nakouskovaný, kdy rozhodčí nezvládal důležitost utkání a některé zákroky hodnotil různě na obou stranách, což průběh hry a kvalitu utkání poznamenalo. V tomto utkání jsme určitě měli na více než jen bod za remízu 1:1.

V příštím kole doma přivítáme Chlístov.

Sestava: Holík Jiří – Tomšíček Libor, Šplíchal Lukáš (53´Kotačka Aleš), Foltýn Michal, Karásek Miroslav, Karásek Zbyněk, Trnka Michal, Lojka Daniel, Šimek Jakub (46´Sova Milan), Svoboda Marek, Trnka Jiří (87´Doležal Milan)

SK Blatnice „A – Chlístov

3 : 0  ( 2 : 0 )

Branky: Sova 3

Hosté k utkání přijeli v deseti hráčích do pole a čekalo se, že budou hrát zezadu na brejky. Hned od úvodu jsme tedy hosty zatlačili ale na branku jsme čekali do 37´minuty, kdy se skle utkání otevřel Milan Sova. Před koncem prvního poločasu ve 42´minutě se opět prosadil Milan Sova a do druhého poločasu jsme šli se slibným náskokem 2:0.

Hosté se snažili využívat brejků ale všechny jejich snahy končili na hranici našeho velkého vápna. Od 70´minuty už byli hosté v jedenácti hráčích, kdy jim dorazil hráč. Hra se od této chvíle vyrovnala. Chlístov už ale nedokázal utkání zdramatizovat a v závěru opět inkasoval, kdy se po třetí v zápase trefil opět Milan Sova a potvrdil naši zaslouženou výhru 3:0.

V příštím kole zajíždíme do Vícenic.

Sestava: Holík Jiří – Karásek Miroslav, Karásek Zbyněk, Svoboda Marek, Kotačka Aleš, Trnka Michal, Lojka Daniel, Šplíchal Lukáš, Šimek Jakub (86´Cech Tomáš), Trnka Jiří, Sova Milan

Náměšť/Vícenice „B“ - SK Blatnice „A

1 : 7  ( 0 : 3 )

Branky: Trnka Jiří 2, Lojka Daniel 2, Sova Milan, Trnka Michal, Karásek Zbyněk

V 15´minutě jsme šli do vedení jako první, kdy se trefil Milan Sova. Ve 28´minutě po parádní akci jsme vstřelili zásluhou Jiřího Trnky druhou branku. Do poločasu jsme se trefili ještě jednou, tentokrát krásnou střelou z třiceti metrů rozvlnil síť Dan Lojka. První poločas jsme zaslouženě vyhráli 0:3.

Vstup do druhého poločasu nám příliš nevyšel. Domácím se podařila vstřelit kontaktní branka na 1:3. Pak už jsme ale začali zase úřadovat my a druhou brankou v utkání vnesl klid no našich řad opět Jirka Trnka. V 69´minutě dorazil do prázdné branky Zbyněk Karásek. Do konce utkání jsme náš náskok ještě dvakrát navýšili, kdy se postupně trefil Michal Trnka a hlavou z rohu druhou brankou v utkání Dan Lojka. Výsledek 1:7 jsme si už v klidu pohlídali. Nutno přiznat, že domácí měli za stavu 1:4 dvě stoprocentní šance, které ale nepromenili.

V příštím kole jedeme opět ven na hřiště Lipníku.

Sestava: Holík Jiří – Tomšíček Libor, Kotačka Aleš (71´Šabatka Tomáš), Foltýn Michal (80´Šabatka Marek), Karásek Miroslav, Karásek Zbyněk, Trnka Michal, Lojka Daniel, Sova Milan (84´Dušek Radek), Svoboda Marek, Trnka Jiří

Lipník - SK Blatnice „A

8 : 2  ( 5 : 1 )

Branky: Sova Milan 2

Snad nejhorší utkání v podzimní části sezóny jsme sehráli v Lipníku, kde se nám vždy dařilo. Začátek utkání nám absolutně nevyšel a lacinými chybami jsme domácím darovali tři branky. Na první branku jsme dokázali bleskově odpovědět, kdy se důrazem prosadil Milan Sova. Jenže domácí přidali do poločasu další dvě branky a schylovalo se k debaklu.

Druhý poločas jsme opět nezačali ideálně a domácí opět z našich chyb těžili. Za stavu 7:1 se nám podařilo snížit po krásné akci, která byla asi jediným pozitivem na již zpackaném utkání, trefil se podruhé v zápase opět Milan Sova. Domácí ale o 5´minut později opět skórovali a uzavřeli na konečných a pro nás potupných 8:2. V závěru jsme po červené kartě přišli ještě o Mirka Karáska. V příštím kole na posvícení máme doma co napravovat.

V příštím kole doma přivítáme Horní Újezd.

Sestava: Holík Jiří – Tomšíček Libor, Karásek Miroslav, Karásek Zbyněk, Trnka Michal, Lojka Daniel, Foltýn Michal, Svoboda Marek, Šabatka Tomáš (42´Šabatka Marek), Šimek Jakub (84´Dušek Radek), Sova Milan

SK Blatnice „A“ – Horní Újezd

2 : 1  ( 2 : 1 )

Branky: Sova Milan, Trnka Jiří

Po nevydařeném utkání a vysoké prohře v Lipníku, jsme si chtěli na domácí posvícení napravit reputaci a začali jsme dobře. V 9´minutě se lobem přes brankáře trefil Milan Sova a poslal nás do vedení. Ve 20´minutě si naběhl na centr opět Milan Sova a hlavou trefil břevno, následnou dorážku poslal do sítě Jirka Trnka a bylo to 2:0. Jenže hosté proměnili ve 36´minutě pokutový kop za faul a druhý poločas měl slibovat napínavý fotbal.

Druhý poločas se hrál více-méně ve středu pole a nenabídl mnoho šancí, a tak jsme si pohlídali vedení 2:1 a všechny body zůstaly na našem hřišti.

V příštím kole zajíždíme do Hrotovic.

Sestava: Chocholouš Miroslav - Šplíchal Lukáš (71´Kotačka Aleš), Tomšíček Libor, Svoboda Marek, Karásek Zbyněk, Cech Tomáš (78´ Šabatka Marek - 83´ Dušek Radek), Šimek Jakub (90´ Doležal Milan), Lojka Daniel, Trnka Michal, Sova Milan, Trnka Jiří

Hrotovice - SK Blatnice „A

0 : 2  ( 0 : 0 )

První poločas i přes naší převahu a spoustu šancí skončil bez branek. Zápletka přišla v 56´minutě. Kuba Šimek šel předčasně do sprch za druhý zbytečný faul a poslal nás do deseti. I v deseti jsme byli lepší a domácí přehrávali. Na první branku se muselo čekat až do 61´minuty, kdy se konečně trefil Milan Sova. Klid do našich řad vnesla branka z rohového kopu Jiřího Trnky ze 79´minuty. V závěru jsme si už nenechali dát branku a zaslouženě jsme si odvezli všechny 3 body.

V příštím kole doma přivítáme Studenec.

Sestava: Holík Jiří – Tomšíček Libor, Trnka Michal, Kotačka Aleš, Lojka Daniel (83´Dušek Radek), Svoboda Marek, Cech Tomáš (75´Černý Michal), Šplíchal Lukáš, Šimek Jakub, Trnka Jiří, Sova Milan (89´Chocholouš Miroslav)

SK Blatnice „A“ – Studenec

8 : 0  ( 4 : 0 )

Branky: Sova Milan 4, Tomšíček Libor 2, Trnka Michal, Lojka Daniel

Vstup do utkání nám vyšel na jedničku. Brankami ve 4´a 6´minutě Milanem Sovou a Liborem Tomšíčkem jsme šli po úvodním tlaku zaslouženě do vedení. V 18´minutě to bylo už 3:0, kdy se tentokrát těžkým kopem prosadil Michal Trnka. Ve 37´minutě se opět trefil Milan Sova a druhý poločas sliboval klidný fotbal z naší strany.

Náskok 4:0 v druhém poločase byl komfortní a mohli jsme si zahrát fotbal. Hosté utkání ale nechtěli zabalit a snažili se hrát aktivně. Ve 48´minutě dokonal hattrick Milan Sova a za stavu 5:0 bylo takřka rozhodnuto. O 10´minut později se krásnou střelou k tyčce z třiceti metrů trefil Dan Lojka. V 61´minutě jsme po faulu na Jirky Trnky ve velkém vápně zahrávali pokutový kop. Jirka Holík dostal možnost se střelecky zapsat do listiny střelců, ale jeho střelu vytáhl na roh brankář hostů. Z následného rohu se opět trefil jako přes kopírák hlavou Libor Tomšíček a zvýšil na 7:0. Definitivní tečku za naším střeleckým přestavením udělal po akci na jeden dotek svojí čtvrtou brankou v 89´minutě Milan Sova.

V příštím kole zajíždíme do Vladislavi.

Sestava: Holík Jiří - Šplíchal Lukáš (57´Foltýn Michal), Tomšíček Libor, Kotačka Aleš (72´Dušek Radek), Svoboda Marek, Šabatka Marek, Karásek Zbyněk, Lojka Daniel, Trnka Michal, Sova Milan, Trnka Jiří

Vladislav - SK Blatnice „A

1 : 3  ( 1 : 1 )

Branky: Tomšíček Libor, Karásek Zbyněk, Karásek Miroslav

Začátek zápasu vyšel lépe domácím, kdy už ve 3´minutě vstřelili první branku utkání. V 10´minutě se nám podařilo vyrovnat, kdy si na rohový kop Milana Sovy naskočil Libor Tomšíček. První poločas i přes naši herní převahu skončil smírně 1:1.

Ve druhém poločase jsme byli jasně lepší, ale na vedoucí branku jsme čekali až do 69´minuty, kdy se tentokrát střelou z hranice velkého vápna i s pomocí mírné teče prosadil Zbyněk Karásek. Rozhodující branka přišla o 2´minuty později, kdy po pěkné akci zakončoval tentokrát Mirek Karásek. V tomto utkání jsme předvedli bojovný výkon jak dozadu tak dopředu a zaslouženě odvážíme z horké půdy ve Vladislavi všechny body.

V příštím kole doma přivítáme Třebelovice.

Sestava: Holík Jiří – Tomšíček Libor, Šplíchal Lukáš, Kotačka Aleš, Svoboda Marek, Karásek Zbyněk, Trnka Michal, Lojka Daniel, Šimek Jakub (86´Šimek Jakub), Sova Milan (90´Chocholouš Miroslav), Trnka Jiří (46´Karásek Miroslav)

SK Blatnice „A“ – Třebelovice

1 : 3  ( 0 : 1 )

Branky: Trnka Michal

Utkání podzimu jsme sehráli na domácím hřišti s první celkem tabulky. Vstup do utkání nám příliš nevyšel a v 6´minutě jsme poprvé inkasovali, kdy z rohového kopu zakončoval osamocený hráč hostů skoro z brankové čáry. I přes aktivní hru se nám nepodařilo do poločasu příliš ohrozit branku hostů, a tak jsme do kabin šli za nepříznivého stavu 0:1.

Druhý poločas začal stejně jako ten první, kdy jsme opět ze standartní situace ve 48´minutě nepohlídali hráče ve velkém vápně a podruhé v utkání inkasovali 0:2. V 57´minutě se nám podařilo vstřelit kontaktní branku na 1:2. Skvěle zahraný přímý kop vyrazil brankář hostů na kopačky Michala Trnky a ten si s dorážkou dokázal poradit. Vše nasvědčovalo k tomu, že se nadechneme k velkému obratu, jenže v 71´minutě přišla další branka hostů. Tentokrát jsme nedokázali uhrát míč z mlýnice pryč z velkého vápna. Závěr zápasu jsme sice hosty zatlačily, ale na další branku už jsme se nezmohli a v posledním utkání podzimu jsme na domácím hřišti prohráli 1:3, což znamená, že přezimujeme na 4. místě tabulky okresního přeboru.

Sestava: Holík Jiří - Šplíchal Lukáš, Tomšíček Libor, Svoboda Marek, Karásek Miroslav (76´Kotačka Aleš), Šimek Jakub (62´Šabatka Marek), Karásek Zbyněk, Lojka Daniel, Trnka Michal, Sova Milan, Trnka Jiří

SK Blatnice „A“ – Opatov

3 : 3  ( 2 : 1 )

Branky: Sova Milan 2, Trnka Michal (pk)

Do utkání jsme vstoupili lépe a úvodní tlak jsme ve 2´minutě dokázali využít, kdy se po závaru v malém vápně prosadil Milan Sova. Hosté zahrávali v 7´minutě rohový kop a dokázali vyrovnat. Do vedení jsme opět šli ve 12´minutě, kdy se z rohového kopu tentokrát před brankou hostů prosadil po druhé v zápase Milan Sova. Závěr prvního poločasu patřil jednoznačně nám ale navýšit vedení se nepodařilo.

Druhý poločas začal stejně, jako skončil ten první a v 50´minutě po faulu na Jirky Trnky v velkém vápně proměnil pokutový kop Michal Trnka a poslal nás do slibného vedení 3:1. Jenže hosté během 2´minut v 52´a 53´minutě vyrovnali na 3:3. Na obou stranách bylo k vidění několik slibných šancí a závěr patřil jednoznačně nám, jenže branku, která by znamenala zisk prvních tří jarních bodů se nám nepodařilo vstřelit. Remíza a výsledek 3:3 i vzhledem k průběhu zápasu je pro nás ztráta.

V příštím kole zajíždíme do Přibyslavic.

Sestava: Holík Jiří – Foltýn Michal, Svoboda Marek, Tomšíček Libor, Karásek Miroslav (80´Kotačka Aleš), Trnka Michal, Šabatka Marek (80´Cech Tomáš), Lojka Daniel, Karásek Zbyněk, Šimek Jakub (45´Trnka Jiří), Sova Milan

Přibyslavice - SK Blatnice „A“

Na náhradním hřišti v Přibyslavicích jsme sehráli druhé jarní kolo a věděli jsme, že proti domácímu mužstvu nás nečeká nic jednoduchého. Kvalita naší hry se také odvíjela od kvality terénu a velikosti hřiště, které sotva splňovalo regule, na což se ale nemůžeme vymlouvat. Do vedení jsme mohli jít jako první my, ale Zbyněk Karásek, který šel sám na brankáře jen těsně minul branku. Domácím tento terén svědčil daleko více a do poločasu nám dokázali vstřelit dvě branky po našich chybách. V závěru poločasu mohl snížit Milan Sova ale neměl dostatečný klid v zakončení.

Druhý poločas jsme chtěli ještě zdramatizovat a s výsledkem něco udělat, jenže domácí z ničeho nic opět udeřili a v 54´minutě vstřelili třetí branku. Vázla nám po celé utkání rozehrávka a i přes závěrečný tlak a riziko v zadních řadách, se nám nepodařilo stav utkání nijak upravit.

V příštím kole doma přivítáme Pyšel.

Sestava: Holík Jiří – Foltýn Michal (80´Šimek Jakub), Svoboda Marek, Karásek Miroslav, Kotačka Aleš, Trnka Michal, Šabatka Marek, Lojka Daniel, Karásek Zbyněk, Trnka Jiří, Sova Milan

SK Blatnice „A“ – Pyšel

2 : 2  ( 1 : 0 )

Branky: Trnka Jiří, Karásek Zbyněk

Za silného větru se hrál vcelku pohledný fotbal a vedení jsme se jako první po zásluze ujali my, kdy po přímém kopu naservíroval Michal Foltýn centru přesně na hlavu Jirky Trnky a ten si v klidu hlavou poradil 1:0. Hosté byli v prvním poločase takřka neškodní a my jsme bohužel nedokázali několik slibných šancí proměnit. Dvě dobré střely Milana Sovy dokázal vykrýt brankář hostů a tak jsme šli do kabin s těsným vedením 1:0.

Druhý poločas byl vyrovnaný, ale na šance jsme byli opět lepší. V 69´minutě jsme vedení dokázali navýšit, kdy po závaru ve vápně propálil Zbyněk Karásek brankáře hostů 2:0. Jenže ve dvou tutových šancích selhal sám před brankářem Milan Sova a hosté nás potrestali. V 88´minutě mohl o zisku tří bodů rozhodnout i střídající Tomáš Cech ale střelu nedokázal umístit k tyči. Hosté dostali ve 2´minutě nastavení možnost zahrávat přímý kop skoro s poloviny hřiště a bohužel nakopnutý míč zaplaval ve vzduchu a skončil v naší síti. Dělbu bodů bereme jako další ztrátu z vlastního hřiště a na zisk prvních jarních třech bodů si stále musíme počkat.

V příštím kole zajíždíme na hřiště rezervy Jemnicka.

Sestava: Holík Jiří – Foltýn Michal (82´Cech Tomáš), Svoboda Marek, Kotačka Aleš, Hutař Martin, Trnka Michal, Šabatka Marek (84´Karásek Miroslav), Karásek Zbyněk, Trnka Jiří, Šimek Jakub, Sova Milan

Jemnicko „B“ - SK Blatnice „A“

0 : 3  ( 0 : 1 )

Branky: Sova Milan, Šimek Jakub, Trnka Michal

Aktivní pojetí našeho týmu jsme i po několika šancích dokázali zužitkovat až ve 37´minutě, kdy se po pěkné akci prosadil Kuba Šimek. Navýšit vedení se nám do konce prvního poločasu nepodařilo, a tak jsme šli i po převaze s těsným vedením 0:1 na poločasovou přestávku.

Druhý poločas jsme sehráli také aktivně a opět jsme ale spálili několik šancí. V 57´minutě jsme dokázali navýšit vedení, kdy se konečně trefil Milan Sova. Definitivně se nám podařilo stvrdit vítězství v 75´minutě, kdy se parádně trefil z hranice velkého vápna Michal Trnka. Ve zbytku utkání jsme domácím nedovolili ohrozit naši branku a tak jsme si po zaslouženém vítězství 0:3 připsali první jarní 3 body.

V příštím kole doma přivítáme Výčapy.

Sestava: Holík Jiří – Karásek Miroslav, Hutař Martin, Svoboda Marek, Karásek Zbyněk, Lojka Daniel, Trnka Michal, Trnka Jiří, Šabatka Marek, Sova Milan (82´Dušek Radek), Šimek Jakub

SK Blatnice „A“ – Výčapy

Branky: Trnka Jiří 2

Za slunečného a teplého počasí jsme sehráli vždy velmi vyhrocené utkání s Výčapy a nebylo tomu jinak i teď. Hosté do utkání vstoupili lépe a ve 13´minutě pěknou a hlavně nechytatelnou střelou šli do vedení 0:1. Vyrovnat se nám podařilo ve 24´minutě, kdy si na dlouhý aut naběhl Jirka Trnka a hlavou poslal míč do sítě. Ve 38´minutě jsme zaslouženě šli do vedení, kdy se tentokrát z dobře zahraného rohu prosadil podruhé v zápase opět Jirka Trnka. Zbytek prvního poločasu branku nepřinesl.

Druhý poločas byl vyrovnaný. Naše obrana byla pozorná a do ničeho vážnějšího jsme hosty nepustili. Branka v druhém poločase nepadla a po našem bojovném výkonu od všech hráčů jsme zaslouženě vyhráli a připsali si první tři jarní body z domácího hřiště.

V příštím kole zajíždíme na hřiště Chlístova.

Sestava: Holík Jiří – Karásek Miroslav (46´Foltýn Michal), Svoboda Marek, Hutař Martin, Karásek Zbyněk, Trnka Michal, Trnka Jiří, Lojka Daniel (70´Kotačka Aleš), Šabatka Marek (51´Cech Tomáš), Šimek Jakub, Sova Milan (88´Doležal Milan)

Chlístov - SK Blatnice „A“

2 : 6  ( 1 : 4 )

Branky: Sova Milan 4, Trnka Jiří, Trnka Michal

Za slunečného počasí se hrál z naší strany parádní fotbal, kdy jsme dominovali hlavně ze standartních situací. První branka přišla už ve 4´minutě, kdy po rohovém kopu zůstal nehlídaný Milan Sova a pohodlně otevřel skóre utkání. O 5´minut později se opět měnilo skóre utkání v náš prospěch a opět to byl Milan Sova. Domácím se podařilo snížit o minutu později, kdy vzniklo nedorozumění v naší obraně. Do dvoubrankového vedení jsme šli znovu ve 22´minutě. S pokutovým kopem si poradil znovu Milan Sova a za 22´minut hry zkompletoval hattrick. Z jeho strany to ale nebylo v prvním poločase vše, ve 32´minutě se znovu prosadil a uzavřel poločasový výsledek na zasloužených 1:4.

Druhý poločas byl opět v naší režii. V 55´minutě z rohového kopu přesně umístil hlavičku k tyči náš kapitán Jirka Trnka. Domácí opět o minutu později z přímého kopu z hranice vápna střelou do šibenice snížili na 2:5, ale o konečném výsledku 2:6 rozhodnul opět hlavou ze standartní situace tentokrát Michal Trnka.

V příštím kole doma přivítáme Náměšť/Vícenice „B“.

Sestava: Holík Jiří (84´Martínek Vladimír) – Karásek Miroslav (84´Kotačka Aleš), Hutař Martin, Svoboda Marek, Karásek Zbyněk, Lojka Daniel (62´Foltýn Michal), Trnka Michal, Trnka Jiří, Šabatka Marek, Sova Milan, Šimek Jakub

SK Blatnice „A“ – Náměšť/Vícenice „B“

2 : 2  ( 0 : 1 )

Branky: Sova Milan, Trnka Jiří (pk)

V utkání, které se hrálo za slunečného počasí viděla slibná divácká kulisa první gól až ve 28´minutě, kdy bohužel po chybě v rozehrávce Jirky Holíka hosté této chyby dokázali stoprocentně využít a šli do vedení. V prvním poločase jsme měli hned vzápětí možnost srovnat krok, jenže sám před brankářem selhal Kuba Šimek. Další šance na vyrovnání přišla ve 40´minutě, kdy tentokrát jen těsně netrefil hlavou míč Milan Sova a tak se šlo do kabin za těsného vedení hostů 0:1.

Druhý poločas jsme začali dobře a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. V 53´minutě si s obranou hostů pohrál Milan Sova a tvrdou střelou propálil brankáře. Jenže o 3´minuty později znovu po naší chybě udeřili hosté a šli opět od vedení, na které jsme dokázali odpovědět po několika velkých šancích až v samotném nastavení. Běžela 94´minuta a do vápna se dostal Michal Trnka, kterého dost nepochopitelně fauloval obránce hostů a s následným pokutovým kopem si suverénně poradil Jirka Trnka a zajistil nám aspoň bod.

V příštím kole v pátek přivítáme doma Lipník.

Sestava: Holík Jiří – Karásek Miroslav (63´Foltýn Michal), Doležal Milan, Svoboda Marek, Hutař Martin, Trnka Michal, Trnka Jiří, Šabatka Marek (67´Cech Tomáš), Karásek Zbyněk, Šimek Jakub (71´Kotačka Aleš), Sova Milan

SK Blatnice „A“ – Lipník

1 : 1  ( 0 : 0 )

Branky: Sova Milan

Utkání dvou sousedů v tabulce bylo v prvním poločase vyrovnané se šancemi na obou stranách. Utkání sledovala početná kulisa. První poločas sice přinesl šance, ale skočil bez branek.

Druhý poločas začali lépe hosté. V 55´minutě zahrávali standartní situaci skoro na polovině hřiště a nejlepší střelec Lipníku poslal svůj tým hlavou do šibenice do vedení. Od této chvíle vypadlo jako by soupeř chtěl ubránit jednobrankové vedení až do konce zápasu. Útočili jsme do desíti hráčů a nedařilo se nám soupeře překvapit kombinací. V druhém poločase se od 60 ´minuty nedostali hosté takřka na naši polovinu. Vyrovnání mohlo přijít v 70´minutě, kdy centr od Kuby Šimka napálil hlavou Milan Sova pouze do tyče. Hned vzápětí sice už branka padla, ale pro údajný faul Mirka Karáska nebyla uznána. Na vyrovnání jsme čekali až do 85´minuty. Centr prodloužený hlavou Jirkem Trnkou našel Milan Sova a zblízka propálil brankáře Lipníka. V samém závěru jsme chtěli urvat všechny 3 body, což se nám už bohužel nepodařilo. Dělbu bodů vzhledem k naší bojovnosti a průběhu utkání bereme jako ztrátu.

V příštím kole zajíždíme do Horního Újezda.

Sestava: Holík Jiří – Kotačka Aleš (69´Foltýn Michal), Svoboda Marek, Karásek Miroslav (75´Cech Tomáš), Trnka Michal, Hutař Martin, Šabatka Marek (46´Karásek Zbyněk), Lojka Daniel, Šimek Jakub, Trnka Jiří, Sova Milan (90´ Dušek Radek)

Horní Újezd - SK Blatnice „A“

2 : 2  ( 0 : 0 )

Branky: Trnka Jiří, Hutař Martin

Hned od začátku utkání jsme byli lepší, domácí se snažili hrát na brejky, ale naše obrana byla pozorná a v prvním poločase domácí k ničemu nepustila. Vytvořili jsme si několik gólovek, ale ani jedna do konce první půle brankou neskončila.

Druhý poločas jsme začali dobře a ve 48´minutě jsme šli do vedení, kdy centr do velkého vápna vrátil hlavou před bránu Mirek Karásek a Jirka Trnka umístil hlavou k tyči. V 56´minutě jsme šli do dvoubrankového vedení, kdy se přesně k tyči trefil z hranice velkého vápna Martin Hutař. Vzápětí šel sám na brankáře Milan Sova, ale podruhé v zápase netrefil bránu. Domácím se podařilo v 62´minutě snížit na 1:2, kdy se prosadili z brejku. Na hřišti jsme dominovali, jenže domácí dokázali v 81´minutě vyrovnat, kdy zůstal ze standartní situace volný na penaltě domácí útočník. Ve zbytku utkání i přes převahu jsme nedokázali urvat vítězství a vstřelit rozdílovou branku. Výsledek 2:2 o to víc mrzí, jelikož vzhledem k ostatním výsledkům tohoto kola jsme se mohli dostat na 2. místo tabulku a vytvořit si mírný bodový náskok.

V příštím kole doma přivítáme Hrotovice.

Sestava: Holík Jiří – Karásek Miroslav (70´Šabatka Marek), Hutař Martin, Svoboda Marek, Kotačka Aleš (67´Cech Tomáš), Karásek Zbyněk, Lojka Daniel, Trnka Michal, Trnka Jiří, Sova Milan, Šimek Jakub